czwartek, 27 grudnia 2018


13 grudnia odbyło się spotkanie dziewcząt naszej bursy z misjonarkami: s. Anafridą z Tanzanii, s. Mią z Belgii i s. Anią z Polski. Oto relacje wychowanek z tego spotkania: „Spotkanie z przybyłym Siostrami bardzo mi się podobało. Siostry wspaniale opowiadały o swoich różnych doświadczeniach. Jedna z sióstr przybliżyła nam historię powstania Zgromadzenia. Siostry przedstawiły nam również prezentację ze zdjęciami z posługi w Afryce. Pokazały nam także regionalne ubrania , zabawki i instrumenty zrobione przez tamtejszą ludność. Mam ogromną nadzieję, że Siostry zagoszczą u nas po raz kolejny.”


„Siostry uczestniczyły w misjach w różnych krajach Afryki. Podzieliły się z nami swoją wiedzą, wiarą i doświadczeniami. Ich entuzjazm i pogoda ducha sprawiły, że słuchanie ich było przyjemnością. Siostry pokazały nam również wytwory afrykańskiej kultury. Każda z nas mogła potrząsnąć grzechotką czy też przymierzyć niespotykaną u nas część garderoby. Spotkanie zdecydowanie było udane i mam nadzieję, że Siostry misjonarki zawitają jeszcze kiedyś w nasze progi.”

„Spotkanie to był bardzo miło spędzony czas. Misjonarki w ciekawy sposób opowiedziały nam o swojej działalności. Byłam bardzo zaangażowana w to spotkanie i czuję, że nie była to strata czasu. Mam nadzieję na przyszłe wizyty tych cudownych kobiet. Było to spotkanie, na które długo czekałam i którego długo nie zapomnę.”

„Spotkanie było bardzo ciekawe. Siostry opowiedziały nam o kulturze afrykańskiej i zwyczajach obowiązujących. Pokazały nam również jakie stroje noszą tamtejsi ludzie. Bardzo podobała mi się prezentacja, którą pokazały oraz pomoc, którą niosły jako misjonarki w innych krajach.”

„Spotkanie z misjonarkami było niesamowitym doświadczeniem dla każdej z nas. Wniosło bardzo wiele w nasze życie i pokazało, jak bardzo misjonarki mogą być zaangażowane w pomoc bliźnim w dalekich krajach.”
„Był to czas który przeżyłyśmy bardzo miło w interesującym gronie. Siostry zakonne opowiadały nam o swoich przeżyciach na misjach w Afryce. Siostry misjonarki to nie tylko kobiety z pasją ale i powołaniem Bożym w pomoc ludziom.”

„Spotkanie było naprawdę ciekawe, udane i radosne. Cieszę się, że uczestniczyłam w tym spotkaniu, mogłam poznać te cudowne i silne kobiety, usłyszeć o ich przeżycia, pobawić się zabawkami zrobionymi przez afrykańskie dzieci, oraz ubrać tradycyjny strój i zatańczyć”
„Usłyszałyśmy, jak ważną rolą jest praca misjonarki oraz dostałyśmy zaproszenie na spotkanie dotyczące misji.”
„Nie miałam pojęcia, że w tak łatwy sposób można uszczęśliwić kogoś mówiąc mu o Bogu.”
„Spotkanie przybliżyło mi kulturę afrykańskiego kontynentu i uczyniło mnie jeszcze bardziej nią zainteresowaną.”

„Spotkanie było cudownym doświadczeniem. Główną prowadzącą była s. Anafrida. Dowiedziałyśmy się wiele ciekawostek o Tanzanii . Misjonarka wprowadziła nas w sposób ich pracy misyjnej oraz proces zakładania zgromadzeń misyjnych w Afryce. Osobiście w postaci siostry podobało mi się podejście do każdej z nas. W naszej dyskusji nie było złych pytań. Na każde Siostra udzielała wyczerpującej odpowiedzi i ogarniała nas swoim ciepłym uśmiechem.”
„Co ciekawe, dowiedziałam się ,że nie w całej Afryce jest gorąco (powyżej 40 stopni). W niektórych państwach panuje temperatura do 25 stopni.


1 komentarz:

  1. Witajcie! Również cieszymy się, że zostałyśmy zaproszone do bursy dzięki otwartości sióstr Sercanek i waszej otwartości kochane dziewczyny! Wasze skupienie się, słuchanie i zainteresowanie pomogły nam dzielić się z wami naszymi doświadczeniami i mam nadzieję, że będziemy mogły pogłębić niektóre tematy. Życzymy Wam BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEGO NA KAŻDY DZIEŃ 2019 ROKU! SZCZĘŚĆ BOŻE!s. A. B

    OdpowiedzUsuń

Szablon wykonała Sasame Ka dla Zaczarowane Szablony